Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė
?

Kupiškio policija: apie saugumą su vaikais ir bendruomenėmis

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kupiškio rajono policijos komisariato pareigūnai tęsia bendradarbiavimą su saugios kaimynystės grupes įkūrusiomis bendruomenėmis, teikia joms konsultacijas ir dalija patarimus, o vaikams pasakoja apie pareigūno profesiją ir perspėja juos saugotis.

Gruodžio 5 d. į Kupiškio rajono policijos komisariatą atvyko Antašavos pagrindinės mokyklos 5-6 klasių moksleiviai su mokytoja. Ekskursijos metu moksleiviai supažindinti su policijos pareigūno profesija, darbine aplinka ir darbo priemonėmis.

Vaikai lankėsi operatyvaus valdymo grupės patalpose, kur jiems buvo parodyta, kaip vaizdo stebėjimo kameromis stebima miesto teritorija ir kaip kameros padeda išaiškinti daug nusikaltimų, teisės pažeidimų. Papasakota apie komisariato struktūrą, supažindinta su viešosios, kriminalinės policijos darbu, ekspertų, operatyvaus valdymo grupės veikla.

Ypač moksleivius sudomino specialiosios policijos darbo priemonės. Visi galėjo pasimatuoti neperšaunamas liemenes, rankose palaikyti skydus ir ginklus. Jiems paaiškinta, kokiais atvejais ir kokiomis aplinkybėmis tai gali būti naudojama. Vaikai galėjo išbandyti, kaip yra nuimami pirštų atspaudai. Moksleiviams parodytas informatyvus filmukas apie policijos darbo kasdienybę, atsakyta į klausimus.

Vaikams primintos ir jų teisės, pareigos, elgesio taisyklės viešosioe vietose, pagrindinės Kelių eismo taisyklės. Paaiškinta, kokius reikalavimus turi atitikti dviračiai, kokia atšvaitų, liemenių, šalmų, saugos diržų naudojimo paskirtis.

Artėja šventės ir vaikų labai laukiamos žiemos atostogos. Pareigūnė E. Krikščiūnienė susitikimo metu visiems moksleiviams palinkėjo saugiai elgtis gatvėje, namuose, užmiestyje, prie vandens telkinių, nebandyti ledo tvirtumo ir sveikiems grįžti po atostogų į mokyklą.

Kupiškio rajono policijos komisariato viršininkas Gintautas Misiūnas kartu su kelių policijos grupės vyresniąja specialiste Žavinta Gudėnaite ir Prevencijos poskyrio vyresniuoju tyrėju Justina Sinica dalyvavo Kupiškio r. Šimonių bendruomenės grupės „Saugi kaimynystė” susirinkime.

Veiklos ataskaitą pristatė ir Šimonių seniūnijose seniūnas Žydrūnas Vanagas. G. Misiūnas kalbėjo apie sukčiavimo atvejus, numatė euro įvedimo grėsmes, priminė apie nelegalų akcizinių prekių realizavimą ir skatino gyventojus nelikti abejingais žinomiems pažeidimams.

Susitikimo metu gyventojams pristatytas naujas Šimonių apylinkės tyrėjas – vyresnysis tyrėjas Justinas Sinica.

Daugiausia klausimų sulaukė kelių policijos vyresnioji specialistė Žavinta Gudėnaitė, pristačiusi neseniai pasikeitusias Kelių eismo taisykles, atsakomybę už gresiančius pažeidimus.

Panevėžio apskr. VPK Kupiškio r. PK informacija

123456