Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Kaip apsaugoti pamatus nuo drėgmės?

apsisaugojimas

Specialistai tvirtina, kad prastai įrengti pamatai negali užtikrinti konkretaus projekto atitikties realybei, t. y. toks pastatas nebus ilgaamžis. Vienas didžiausių pamatų priešų yra drėgmė, todėl, siekiant užtikrinti ilgalaikį ir patikimą rezultatą, būtina imtis visų apsaugos priemonių. Nepamirškite, kad pamatuose besikaupiantis vanduo turi milžinišką griaunamąją jėgą – tik tinkamai parinkta hidroizoliacija (kokybiška mastika ir kitos apsauginės priemonės) užtikrina statinio tvirtumą ir jo ilgaamžiškumą.

Siekdami aukščiausio rezultato, skirkite ypatingą dėmesį gruntui. Šioje vietoje neturėtumėte taupyti, kadangi vėlesni nemalonumai gali pareikalauti dešimteriopai didesnių išlaidų. Jei norite išvengti finansinių rūpesčių, būkite objektyvūs pirminėje pamatų hidroizoliacijos įrengimo stadijoje – netinkamai įrengta hidroizoliacija gali ne tik pareikalauti papildomų išlaidų, bet ir sugriauti architektūrinę statinio viziją. Be to, nuo pamatų garuojanti drėgmė laikui bėgant ima skverbtis į sienas, todėl kenkia viso statinio konstrukcijai ir interjero sprendimams.

Pamatų statybos darbai skiriami į tris atskirus etapus, t. y. sklypo tyrimas, statinio projektavimas ir įrengimas. Išsamus sklypo tyrimas leidžia nustatyti konkrečios teritorijos ypatumus ir tikslias grunto savybes, kurios padeda pasirinkti hidroizoliacijos medžiagas. Ieškodami visus jūsų lūkesčius atitinkančių medžiagų, turite įvertinti ir išorinius niuansus, pvz., ar jūsų namas bus su rūsiu ar be jo.

Atsižvelgus į naudojimo būdą, hidroizoliacija skirstoma į klijuojamą, tepamą, montuojamą ir įsiskverbiančią. Konkretaus būdo pasirinkimą lemia statinio charakteristika ir šeimininko finansinės galimybės. Vienas dažniausių klientų sprendimų – bituminė mastika. Tai pigiausias hidroizoliacijos būdas, kurio metu statinio pamatai yra izoliuojami iš išorės. Ši danga vertinama dėl išskirtinio atsparumo rūgščių ir šarmų poveikiui bei tvirtumo sudėtingoms oro sąlygoms. Tam tikros mastikos rūšys gali būti papildytos stiklo pluoštu ar kaučiuku – tokia mastika yra itin tvirta ir lanksti. Beje, siekiant aukščiausio rezultato, mastikos derinamos su kitais hidroizoliacijos būdais, ypač tuo atveju, jei reikia užlyginti tam tikrus nelygumus, pvz., angas ar kraštus.

Įsiskverbianti hidroizoliacija naudojama kovai su drėgme iš vidaus. Tai itin patogus hidroizoliacijos būdas, naudojamas senos statybos statiniams, kurių pamatus sunku tvarkyti. Vienas svarbiausių šio būdų privalumų yra universalumas ir plačios panaudojimo galimybės – įsiskverbianti hidroizoliacija gali būti naudojama tiek naujiems, tiek seniems statiniams. Be to, minėtasis būdas turi tiesioginės įtakos betono ilgaamžiškumui – taikant šią priemonę, betono paviršiuje susidaro kristališka struktūra su nedideliais oro tarpais, kurie yra tokie maži, kad apsaugo nuo drėgmės, tačiau pro juos prasiskverbia garai ir oras. Tokiu būdu betonas kvėpuoja, todėl išlieka sausas ir tvirtas.

Pastaruoju metu didėja susidomėjimas klijuojamomis hidroizoliacijos priemonėmis. Pirkėjams siūlomos ruloninės ir plėvelinės hidroizoliacinės medžiagos, kurios, naudojant specialias mastikas, yra klijuojamos viena ant kitos arba ant konkretaus paviršiaus. Nors ilgą laiką šio tipo hidroizoliacija kėlė abejonių dėl kokybės, šių dienų klijuojamos dangos išsiskiria nepriekaištingomis savybėmis.

Verta žinoti, kad kristalinės hidroizoliacijos medžiagos gali būti ne tik tepamos, bet ir naudojamos kaip specialus priedas betonui – šios medžiagos suteikia tvirtumo ir užtikrina betono atsparumą vandeniui, t. y. specialūs priedai modifikuoja betoną, suteikdami jam pageidaujamų savybių.