Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Drabužių valymas

drabužių valymasKiekvieno gerai savijautai labai didelę įtaką daro ne tik aplinka, kurioje gyvename ar dirbame, bet ir drabužiai, kuriuos dėvime. Juk kaip gerai jaučiamės apsirengę švarų, tvarkingą drabužį dirbdami tvarkingoje, švara tviskančioje aplinkoje.

Lietuvoje yra daugybė įmonių, teikiančių valymo paslaugas. Ten dirba profesionalūs darbuotojai naudoja pažangiausias technologijas, užtikrinant gerą gaminių priežiūrą ir ilgalaikį tarnavimą. Pakalbėkime išsamiau apie drabužių valymo paslaugas teikiančias įmones.

Kiekvienas save gerbiantis žmogus gerai jaučiasi tik būdamas įsitikinęs, kad jo drabužiai švarūs be dėmelės, išlyginti ir tvarkingi. Vis dėlto retas iš mūsų galime skirti pakankamai daug laiko savo garderobo priežiūrai  ir ne kiekvienas turime pakankamai žinių, kaip drabužius prižiūrėti, nes  nėra universalaus cheminio valiklio, kuris išvalytų visas dėmes. Kad plaudami drabužį, nesugadintume audinio,  jis neišbluktų, nesusitrauktų ar nesusiglamžytų, geriau kreiptis į specialistus.  Susitepus drabužiui delsti nereikėtų: kuo dėmė šviežesnė, tuo lengviau ji išvaloma.

Valyklų darbuotojai maloniai kvalifikuotai aptarnauja ir atiduoda švarų, atnaujintą, išlygintą, kvepiantį naujumu drabužį. Jie naudoja tik audinio struktūrai, gaminio spalvai ir žmogaus sveikatai  nekenkiančius valiklius ir skalbimo priemones. Išvalytas drabužis išlyginamas profesionaliais įrenginiais.

Drabužių valymo paslaugos reikalingos ir tokiems drabužiams, kurie  iš pirmo žvilgsnio atrodo  lyg ir švarūs, nedėmėti, bet apsivėlęs, apsipūkavęs, pasidengęs spurgeliais. Tokie gaminiai atnaujinami, atgaivinami, nuo jų nuimami spurgeliai. Valykloms rekomenduojama patikėti ir ypatingos priežiūros reikalaujančius juodus drabužius. Juodi paltai ar kostiumai bus ne tik išvalomi, bet ir nuo jų nušukuojami įvairūs prilipę siūlai, jie paveikiami antistatu, kad mažiau kibtų dulkės ir nešvarumai.
Yra ir tokių valyklų, kuriose atliekamas ir skubus drabužių valymas. Specialistai drabužį apžiūri, įvertina audinio sudėtį, nustato dėmės kilmę ir praneša, po kiek laiko drabužį bus galima pasiimti. Skubus valymas gali užtrukti  nuo 3 iki 12 valandų, priklausomai nuo nešvarumų sudėtingumo. O jei prieš ypatingą šventę įvyko nelaimė ir ant drabužio užtiško kavos, riebalų ar pastebėjote kokią kitą neaiškią ar sunkiai  valomą dėmę, specialistai skubiai ją išvalys, o jums tereikės kurį laiką palaukti persirengimo kabinoje. Svaru nepamiršti, kad kuo dėmė šviežesnė, tuo lengviau ją pašalinti.

Taigi, drabužių valyklos teikia įvairiausias valymo paslaugas. Esant poreikiui tai gali būti sausas drabužių valymas, skalbimas, lyginimas, odinių ir kailinių  gaminių valymas ir atnaujinimas, impregnavimas, skubios drabužių valymo paslaugos, konsultacijos dėl gaminių priežiūros, gaminių minkštinimas ir sendinimas, enziminis skalbimas

fva
Mūsų šalyje drabužių valymo paslaugos yra apibrėžtos Lietuvos respublikos ūkio ministro įsakyme dėl cheminio valymo ir skalbimo paslaugų teikimo, nustatomi cheminio valymo ir skalbimo paslaugų teikimo bendrieji vartotojų informavimo ir paslaugų teikimo reikalavimai, įtvirtintos vartotojų ir paslaugų teikėjų teisės ir pareigos.

(Visited 155 times, 1 visits today)
123456